//Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça Sorulan Sorular 2017-01-29T17:15:31+00:00

Sıkça Sorulan Sorular

Tarafınıza gönderilen dokümantasyon sonrası, sözleşmeyi imzalayacak kişinin kimlik suretinin ön tarafı (seri no,tc kimlik no bulunan kısım) bayi temsilcinize gönderilmesi gerekmektedir, yapılan istihbarat sonrası (maks.7 saat) Paspasmatik yönetimi olumlu görüp onay verdiği takdirde, sözleşme için randevu oluşturulup sizi davet ediyoruz.

il Bayilik anlaşması imzaladığınız şehirde 5 (beş) yıl süre ile tek yetkili bayi siz olacaksınız. İkinci bayilik verilmemektedir. Bayilik koşullarını sağladığınız sürece Paspasmatik firma yönetimi onayı ile 5’inci yıldan sonra da bayiliğe devam edebilirsiniz.

Gelen il bayilik taleplerini değerlendirme, analiz etme, tanıma vb. işlemler bayi temsilcisinin yetkisinde karar verme Paspasmatik firma yönetimindedir. Görüşmeler yapılması, dokümantasyonların gönderilmesi sonrası 3 (üç) iş günü içerisinde olumlu dönüş olmadığı ve bu süre İçerisinde Paspasmatik bayi yetkilisi ile sözlü görüşme yapılmadıysa, talep edilen bir başka şahıs/firma talebi değerlendirmeye alınır.

Evet. Genel merkezin yazılı onayını almak suretiyle devir hakkı verilmektedir.

Paspasmatik firması isim bedeli, franchise bedeli, reklam bedeli vb. talep etmez, il bayisinin, talep ettiği bölgesi için , analiz uzmanları tarafından yapılan yurt içi araştırma ve gözlemlerini value raporunda Paspasmatik firmasına sunan bu rapora dayalı asgari adet makine ve ürün ile başlaması gerekmekte, başlangıçta yapacağı ödemenin sadece makine ve ürün alım ücreti olacağının bilmesi ve buna göre ne kadar ödeme yapması gerektiği bilgisini bayi temsilcisi ile görüşmesi gerekmektedir.

Hayır. Paspasmatik firması il bayiliği için iki ,üç adet makine alamazsınız, belirlenen asgari adet makinayı almanız gerekmektedir.

Asgari adet makine sayısı iki veya üç sevkiyatta altı ay içerisinde olmak kaidesiyle alınabilir.

Yer aldığı şirketler grubunda 2011 yılında faal başlamıştır, ulusal ve uluslar arası makine üretim patent haklarını almak için yetkili mercilere başvurulmuş, 2015 yılının sonunda patent haklarının gelmiş sonrasında 2016 yılı son çeyreğinden itibaren il bayiliği vermeye başlamıştır.

Patent haklarının sahibi olduğumuz tek kullanımlık otomatik satış makinesi ve ürünlerine haber ve duyuru yapan web sitelerine müdahale edemiyoruz, bayilik hakkında en doğru bilgiyi Paspasmatik firmasından alabilirsiniz.

Dünya geneli otomatik satış makinesi sektörü sadece ABD’de yıllık 50 milyar USD ciro sağlayan vending makineleri, Türkiye’de 2004 yılında YTL’nin çıkması ve düşük enflasyon rakamları, istikrarlı piyasa şartlarının oluşması ile vending (otomatik satış makinesi) sektörü yüksek kazançları beraberinde getirmiştir.

Potansiyonel pazarın büyüklüğü; İlk olarak yurt içi piyasası hedeflenmektedir. Demografik analizleri tamamlanmış olan projemizin yurt içi piyasasında 13 bin ve üzeri akaryakıt istasyonu bulunması, 20 bin aşkın ibadethane, cami bulunması, araç sayısı 19 milyon adeti aştığı ve her geçen gün sayıların arttığı kaçınılmazdır.

2 (iki) yıl makine garantisi, 10 (on) yıl yedek parça temin garantisi vardır.

Bayi temsilciniz ile görüşmeniz gerekmektedir, Sözleşmenin yapılacağı kişi/firma ise kimlik sureti ön yüz firma ise faaliyet belgesi gönderilmesi, Paspasmatik firması yönetimin onayından geçtiği takdir de Genel merkeze davet edilip sözleşme imzalanmaktadır.

Bu husus tamamen il bayiliğinin inisiyatifine bırakılmıştır. Paspasmatik firması şart koşmaz.

Paspasmatik firması sunduğu il bayiliği kazanç taahhüt etmektedir, il bayisinin yapacağı en az yatırım ile başlaması seçeneğini sunmuştur, Paspasmatik firması bayisinden para kazanmaya odaklı değildir, il bayisi müşterisi değil , iş ortağıdır. il bayisi her otomatik satış makinesini bir iş yeri olarak görmesi gerektiğinde (7/24 çalışan) talep ettiği bölgesi iyi tanıması üzerine asgari adet alımların üzerine çıkabilmektedir.

Paspasmatik Tek kullanımlık otomatik satış makinesi montaj ayağı 4 adet 12 mm çelik dübel ile matkap yardımıyla zemine sabitlenir ve elektrik bağlantısı yapılır, il bayisine Paspasmatik Tek kullanımlık otomatik satış makinesi gönderilmeden önce son kontrolleri yapılır sadece elektrik bağlantısı yapılarak kullanıma hazır olacak şekilde gönderilir.

Bölgenizde şu an için Tek kullanımlık otomatik satış makinesi bulunmadığı için gözlemleme yapmanızı öneririz. Örneğin; Tek kullanımlık araç içi paspas otomatik satış makinesi için bölgenizdeki akaryakıt istasyonlarında bulunan 1 TL ile çalışan köpüklü yıkama makinesi, 1 TL ile çalışan basınçlı su ile durulama makinesi ve 1 TL ile çalışan oto süpürge makinelerinin günlük ciroları öğrenebilir, gözlemleme yapabilir ayrıca istasyon yetkilisi ile bu 1 TL ile çalışan makinelerin çalışma performanslarını dikkate alabilirsiniz. Piyasada, sahada patent hakları Paspasmatik firmamıza ait olan makinelerimiz olmadığı için ve gözlemleme yaptığınız istasyonda araç içi iki adet paspas ürününü sizin 1 TL ‘den tüketiciye ulaştıracağınızı  dikkate almanızı öneririz.

Paspasmatik bayisi olmanız için gerekli tüm evrakların listesi aşağıda belirtilmiştir:(herhangi tüzel kişilik yada şahıs firması olmayan bayi adayı sözleşmeye mütakiben 15 iş günü içerisinde işlemlerini halledip Paspasmatik yönetimine göndermesi kabul edilmektedir. İlk kez vergi mükellefi olacak bireyler için şahıs firması açmasını öneriyoruz, en önemli neden tüzel kişiliğe göre daha az tutara kurulabilmesi, gelir kurumlar vergisi daha düşük olmasıdır) • Başvuru sahibinin T.C. kimlik numarası ile birlikte nüfus cüzdanı fotokopisi • İşyerinin vergi levhası ve işyeri çalışma ruhsatı fotokopisi • İkametgah • Tüzel kişilerden Ticaret Sicil Gazetesi kaydının fotokopisi ve imza sirküleri örneği

Tüm illerde bayilik başvurularımız başlamıştır. Bayilik başvurusu için şimdilik herhangi bir il kısıtlaması yoktur.

Konu ile ilgili Başvuru sonrası yetkililer sizinle irtibata geçerek talep ettiğiniz il ile ilgili bilgi paylaşımında bulunacaktır.

Paspasmatik, ilke olarak bizimle çalışmak isteyen bayilerin maksimum karlılığını sağlayacak yöntemler ve projeler üretmeyi benimsemektedir. Bunun için bayilik başvurusu konusunda Türkiye içinde belirli bir şehir veya il sınırlaması getirmemektedir. Ancak bayi adayının öncelikli olarak bulunduğu ve tanıdığı bölgede hizmet vermesi, performans açısından tercih sebebidir.

Bayilik başvurusu ile ilgili bir kısıtlamamız yoktur. Bayilik ile ilgili sözleşmedeki şartların yerine getirilmesi halinde bayilik verilebilir.

Bayilik verme ve açtırma yetkisi sadece Paspasmatik firmasına aittir. Ancak Paspasmatik firmasının izni alınarak alt bayilik verilebilir. Fakat Paspasmatik firmasına karşı sorumluluk, her zaman alt bayinin bağlı olduğu Ana Bayi’dir.

Başvurabilirsiniz. Ancak başka bir alanda faaliyet gösteren Firmanızın Paspasmatik müşterilerine hizmet verebilmesi için Paspasmatik firması standartlarınca belirlenmiş özellikleri taşıması gerekmektedir. Bu konuda detaylı bilgi için Bayi Temsilcimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Genel Merkezin direk olarak satışı bulunmamaktadır, il bayiliği üzerinden yürümektedir. Bu yüzden Bayilik alan Firma/Şahıs bölgesini daha iyi tanıdığı şimdiye kadar Paspasmatik tarafından verilen il bayilerinin yaptığı satış çalışması aşağıda belirtilmiştir. • Tek kullanımlık Otomatik Satış Makinesi Tavsiye edilen satış fiyatı üzerinden benzinliğe, akaryakıt istasyonu satılır, Ürün tarafında il bayisi kendi kar marjını oluşturup ürün maliyet fiyatı üzerine koyarak toptan satışını yapar. • Tek kullanımlık Otomatik Satış Makinesi konuşlandırılacağı benzinlik yer sahibi ile aylık kira üzerinden anlaşılır. il bayisi aylık yer işgaliye kirası öder. Bütün gelir il bayisine ait olur. • Tek kullanımlık Otomatik Satış Makinesi konuşlandırılacağı yer seçilir, kurulumu yapılır, yer sahibine ürün başına ürün kar marjı verilir. • Tek kullanımlık Otomatik Satış Makinesi konuşlandırılacağı yer seçilir, kurulumu yapılır, yer sahibine ürün başına ürün kar marjı verilir. Makine anahtarları teslim edilir, ürün tedariki haftalık veya aylık olarak il bayisi yapar.

Hayır. Bayilerimizin il bayisi oldukları her bir şehir için satış kotası, ürün alma kotası bulunmamaktadır.

Hayır. Paspasmatik firması marka değeri olarak bayilerden herhangi bir nakdi bedel talep etmemektedir.

Paspasmatik, bayiliğe kabulde vereceği başlangıç eğitimlerinin yanı sıra yeni çıkan ürün veya hizmetler için de bilgilendirme eğitimleri vermektedir.

Bayi, kurumsal kimlik ve kültür bağlamında marka imajı açısından, Paspasmatiğin hazırladığı her türlü reklam amaçlı tanıtım materyalleri ve numune ürünlerden, bedeli karşılığında dilediği miktarda temin edebilmektedir.

Paspasmatik firmasının, Yurt içinde her ilde teknik servis alt yapısı vardır.

Ürünlerimizde %8 (K.D.V. dahil verilir) , Tek kullanımlık otomatik satış makinelerimiz % 18 K.D.V.’dir.

Müsait olduğunuz zaman dilimini bayi temsilcinize bildirmeniz sonrası gelebilirsiniz.

Paspasmatik​™​

Paspasmatik​™​ Ticari markası tek kullanım hakları Otomatsan Makina ​Teks.Elektr. San.Tic.Ltd.Şti'ye aittir. info@paspasmatik.com.tr - 444 3 869

Bayi Girişi

Değerli Bayimiz Hosgeldiniz, Bayi kodunuz ve bayi şifreniz ile buradan giriş yapabilirsiniz.

Paspasmatik Sipariş Formu

Ürün siparişinde bulunmak için lütfen aşağıdaki butona tıklayınız.

Garantili Ürün Talep Formu

Garantili ürün taleplerini buradan yapabilirsiniz.